• The Undoing

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Airplane Mode

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★½

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Yellow Night

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ana e Vitória

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Sorry to Bother You

  • Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Os Parças

  • Coco

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Descendants 2

    ★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★