Zoe 🦖 has logged 247 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Turistas

Turistas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spell

Spell

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spiral

Spiral

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loving

Loving

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Call

The Call

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dead Girl

The Dead Girl

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry