• Nobody

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Depois da Meia Noite

    ★★★

  • The Hater

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Furie

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Chorar de Rir

    ½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Burning

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Fala Sério, Mãe!

    ★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★½

  • Hagazussa

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Thelma

    ★★★★

  • Meus 15 Anos

    ½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★