• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★½

  • The Lady and the Dale

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Fatale

    ★★★

  • Sister of the Groom

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★★½

  • The War with Grandpa

  • Ruthless Realtor

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Magic Camp

    ★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Time Warp: The Greatest Cult Films of All-Time - Vol. 2: Horror and Sci-Fi

    ★★★½

  • The Au Pair Nightmare

    ★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Time Warp: The Greatest Cult Films of All Time - Vol. 1: Midnight Madness

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • The Plot Against America

    ★★★★½

  • The Postcard Killings

    ★★½

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Stargirl

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★½

  • The Go-Go's

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Scandalous: The Untold Story of the National Enquirer

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½