• The Suicide Squad

    ½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

  • Captain Marvel

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Beast of Burden

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ½

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Dark Tower

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Spider-Man: Homecoming

    ½

  • Jungle

    ★★★

  • The Book of Henry

    ★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Mummy

  • Okja

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • The Circle

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • Ghost in the Shell

  • Life

  • Baby Driver

    ★★

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

    ★★½

  • Fifty Shades Darker

    ½

  • T2 Trainspotting

    ★★

  • Get Out

    ★★

  • A Ghost Story

  • Wind River

    ★★½

  • Live by Night

  • Fences

    ★★★

  • Passengers

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • The Great Wall

    ½

  • Silence

    ★★★★

  • Patriots Day

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Doctor Strange

  • Billy Lynn's Long Halftime Walk

    ½

  • Inferno

  • Anti Matter

    ★★★

  • The Girl on the Train

  • Snowden

    ★½

  • Deepwater Horizon

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★½

  • Sully

    ★★★

  • Moonlight

    ★★

  • Arrival

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

  • Suicide Squad

  • Jason Bourne

    ½

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

    ★★

  • Colossal