• Soul

    ★★★★★

  • Tenet

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★