Zayden has logged 39 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Troy

Troy

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
Alone

Alone

2013
×
Edit this entry  
28
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Atman

Atman

1975
×
Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
dead end

dead end

2019
×
Edit this entry  
25
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Election

Election

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Alarm

Alarm

2009
×
Edit this entry  
20
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
Edit this entry  
19
The Wire

The Wire

1996
×
Edit this entry  
18
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pecan Pie

Pecan Pie

2003
×
Edit this entry  
14
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Revisited

The Matrix Revisited

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
½
Edit this entry  
05
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Employment

The Employment

2008
×
Edit this entry