Zayden has logged 382 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dope

Dope

2015
×
½
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
14
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
Edit this entry  
08
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★
Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Prospect

Prospect

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
OPAL

OPAL

2020
×
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
02
TMNT

TMNT

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
28
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Edit this entry