༺♥︎༻ has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★½
Edit this entry  
08
Greta

Greta

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Edit this entry  
04
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Edit this entry  
10
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★½
Edit this entry  
25
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
11
Predator

Predator

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Prey

Prey

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bar Boys

Bar Boys

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bliss

Bliss

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★½
Edit this entry