• All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Loud House Movie

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★

  • Mulan

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Descendants 3

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Prey

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Greta

    ★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Liway

    ★★★½

  • Leading Lady Parts

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • My Little Pony: The Movie

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½