• The French Dispatch

    ★★★½

  • The Advent Calendar

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spirit Untamed

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Great White

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • DC Villains - Catwoman: The Feline Femme Fatale

  • 22 vs. Earth

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

  • Thunder Force

    ★★

  • Prinzgemahle - Im Schatten der Krone

  • Mortal Kombat

    ★½

  • The Unholy

    ★½

  • The Seventh Day

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Letters Live from the Archive: Freemasons’ Hall

  • Dark Web: Cicada 3301

    ★½

  • Yes Day

    ★½

  • James Acaster: Make a New Tomorrow

    ★★★½

  • The Devil Below

    ★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★½

  • Phobias

    ★★½

  • Son

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • Shook

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Twist

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • We Can Be Heroes

  • Fatale

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • We Still Say Grace

    ★½