• Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Black Widow

  • Army of the Dead

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Judas and the Black Messiah

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • Mayday

    ★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • The Stunt Double

  • Jim Jefferies: Intolerant

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • The Last Dance

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

  • Marc Maron: End Times Fun

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Cold Meridian

  • Goldman v Silverman

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • The Fall

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Color Out of Space

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Nimic

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Blue & Hues

  • Drapes, The Clown