• Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

  • The Father

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Bad Boys for Life

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

    ½

  • Little Women

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ½

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • A Hidden Life

    ½

  • The Secret Life of Pets 2

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

    ½

  • Tolkien

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Shazam!

    ½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ½

  • Alita: Battle Angel

  • Bumblebee

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mortal Engines

  • Aquaman

  • Creed II

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Venom

    ½

  • Johnny English Strikes Again

    ½

  • Green Book

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ½

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ant-Man and the Wasp

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Incredibles 2

    ★½

  • Ocean's Eight

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Deadpool 2

    ½