Sort by

Zach Gilbert has logged 42 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twister

Twister

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
High School Musical: The Musical: The Series: The Special

High School Musical: The Musical: The Series: The Special

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halston

Halston

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Profile

Profile

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monster

Monster

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Separation

Separation

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Myth: A Frozen Tale

Myth: A Frozen Tale

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry