Zac has logged 139 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Matilda

Matilda

1996
×
Read the review Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rob Delaney: Jackie

Rob Delaney: Jackie

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
13
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Edit this entry  
06
Joshy

Joshy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry