Yuri has logged 10 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
In a World of Hurt

In a World of Hurt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Misery

Misery

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry