• Spencer

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • False Positive

    ★½

  • Fantastic Fungi

  • Marriage Story

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Favourite

  • Prisoners

    ★★★½

  • Coraline

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Shrek

    ★★★★

  • Wet Hot American Summer

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★½

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon

    ★★★★★

  • The Prince of Egypt

    ★★★★

  • The Parent Trap

  • My Best Friend's Wedding

  • The Birdcage

    ★★★★½

  • Muriel's Wedding

  • Hocus Pocus

  • Dracula

    ★★★

  • Death Becomes Her

    ★★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★★

  • Wild at Heart

    ★★★★½

  • Moonstruck

    ★★★

  • Raising Arizona

    ★★★★½

  • Fast Times at Ridgemont High

    ★★★★★

  • House

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Lady Snowblood

    ★★★★½

  • Images

    ★★★½

  • PlayTime

    ★★★★½

  • The Young Girls of Rochefort

    ★★★★½

  • Repulsion

    ★★★★½

  • Dracula

    ★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★★

  • The Red Shoes

  • Casablanca

    ★★★★★