Kane has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
X-Men

X-Men

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry