Yussef has logged 12 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lucky Grandma

Lucky Grandma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
My Prince Edward

My Prince Edward

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry