Sort by

yorel1976 has logged 62 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Summerland

Summerland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry