Sort by

yorel1976 has logged 40 entries for films during September 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Fall

First Fall

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Cat in Paris

A Cat in Paris

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
She and Her Cat

She and Her Cat

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Voices of a Distant Star

Voices of a Distant Star

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monkeyshines, No. 2

Monkeyshines, No. 2

1890
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monkeyshines, No. 1

Monkeyshines, No. 1

1890
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
War Witch

War Witch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Scarecrow

The Scarecrow

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Comedy Central Roast of James Franco

Comedy Central Roast of James Franco

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
12 and Holding

12 and Holding

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
For All Mankind - The Life and Career of Mick Foley

For All Mankind - The Life and Career of Mick Foley

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost in the Shell 2.0

Ghost in the Shell 2.0

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
El Infierno

El Infierno

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lore

Lore

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry