Parker has logged 27 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Black Imp

The Black Imp

1905
×
Edit this entry  
30
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★½
Edit this entry  
28
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Destiny

Destiny

1921
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sisters

Sisters

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry