yella has logged 13 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
★½
Edit this entry  
19
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Oh Willy...

Oh Willy...

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
14
After Earth

After Earth

2013
×
★½
Edit this entry  
10
The Happening

The Happening

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry