• The Matrix Resurrections

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Onision: In Real Life

    ★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ½

  • Tenet

    ★★½

  • The Animated Adventures of Jack Decker

    ★★

  • Coming Out

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 8:46

  • Bad Advice

    ½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Grudge

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Fighting Terrorism in Xinjiang

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Mister America

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Jesus Is King

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • KRFT PUNK'S Political Party!

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Lodge

    ★½

  • Honey Boy

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★½

  • Serenity

    ★★

  • Glass

    ★★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • History is Marching

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • May I Please Enter

    ★½

  • Loyal Citizens of Pyongyang in Seoul

  • Michael Palin in North Korea

  • Her Smell

    ★★★

  • High Life

    ★★½