yazz! *・゚✧ has logged 25 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Barry

Barry

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Almost Adults

Almost Adults

2016
×
Edit this entry  
27
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Lost Honour of Christopher Jefferies

The Lost Honour of Christopher Jefferies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leap Year

Leap Year

2010
×
★½
Edit this entry  
11
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Glorious Acceptance of Nicolas Chauvin

The Glorious Acceptance of Nicolas Chauvin

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry