Yasmin_Young has logged 58 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Off the Rails

Off the Rails

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vigil

Vigil

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Turtle Journey: The Crisis in Our Oceans

Turtle Journey: The Crisis in Our Oceans

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Honour

Honour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Des

Des

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stephen

Stephen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Edit this entry  
07
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mayor

Mayor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Danny Boy

Danny Boy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Thief's Daughter

A Thief's Daughter

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Present

The Present

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Assassins

Assassins

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry