• Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Stephen

    ★★★½

  • Vigil

    ★★★★½

  • Off the Rails

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Danny Boy

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Serpent

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Rebecca

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Honour

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Des

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Rise of the Murdoch Dynasty

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • The Leadership

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Ottolenghi and the Cakes of Versailles

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Mayor

    ★★★★½

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Present

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Assassins

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★

  • Turtle Journey: The Crisis in Our Oceans

    ★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★★

  • Blue Story

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Last Christmas

  • Frozen II

  • A Thief's Daughter

    ★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★★★

  • Collective

    ★★★½

  • Marriage Story