Yarthe has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Heroes: Silence and Rock & Roll

Heroes: Silence and Rock & Roll

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Insomnia Club

The Insomnia Club

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Güeros

Güeros

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tell Me When

Tell Me When

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tell Me When

Tell Me When

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Promise You Anarchy

I Promise You Anarchy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Farming

Farming

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Farming

Farming

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ok, It's Fine

Ok, It's Fine

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Load

The Load

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fauna

Fauna

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Spokeswoman

The Spokeswoman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What Will You Do When God Dies?

What Will You Do When God Dies?

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
La Mami

La Mami

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La Mami

La Mami

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jim Gaffigan: Beyond the Pale

Jim Gaffigan: Beyond the Pale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Secret World

A Secret World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
New Order

New Order

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jim Norton: Mouthful of Shame

Jim Norton: Mouthful of Shame

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Leaving Now

I'm Leaving Now

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Comedian

Comedian

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Distinguished Citizen

The Distinguished Citizen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Golden Cockerel

The Golden Cockerel

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pelé

Pelé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Psychomagic, a Healing Art

Psychomagic, a Healing Art

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry