• Heroes: Silence and Rock & Roll

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • What Will You Do When God Dies?

    ★★

  • Pelé

    ★★★

  • Tell Me When

    ★★★½

  • Ok, It's Fine

    ★★★★½

  • The Spokeswoman

    ★★★★

  • Ciudad

  • Amalgam

    ★★½

  • Go Youth!

    ★★★½

  • Keeping Track

    ★★★

  • Scapegoat

    ★★★½

  • Tennis

    ★★½

  • Fauna

    ★★★½

  • New Order

    ★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Day Began Yesterday

    ★★★½

  • Veinteañera, divorciada y fantástica

    ★★★½

  • Rendez-vous

    ★★★★

  • Road to Roma

    ★★★★

  • Summer White

    ★★★★½

  • Identifying Features

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • ColOZio

    ★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Cuties

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Guadalupe-Kings

    ★★★½

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★★½

  • La Mami

    ★★★★

  • C.I.A.

    ★★★★★

  • Encounter

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Cindy La Regia

    ★★½

  • Lost Girl

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Sonora: The Devil’s Highway

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • Psychomagic, a Healing Art

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • Jim Gaffigan: Quality Time

    ★★★½

  • All the Freckles in the World

    ★★½

  • Do You Know Thomas?

    ★★★½

  • Daniel Sosa: Maleducado

    ★★★

  • Ready to Mingle

    ★★½

  • A Tale of Two Kitchens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chicuarotes

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★½

  • The Gasoline Thieves

    ★★★★

  • I Am Not Handsome

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★★½

  • No Manches Frida 2

    ½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Lady Rancho

    ★★★

  • Midnight Family

    ★★★½

  • This Is Not Berlin

    ★★★½

  • Perfectos desconocidos

    ★★

  • A 3 Minute Hug

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • History Lessons

    ★★★★½

  • The Sower

    ★★★★