rylan_reviews has logged 45 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Read the review Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry