rylan_reviews has logged 413 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Troy

Troy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry