• Stowaway

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Just Another Christmas

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Black Box

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • All Together Now

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • Work It

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Desperados

    ★★

  • The F**k-It List

    ★½

  • Looks That Kill

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Becky

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Dangerous Lies

  • Love Wedding Repeat

  • The Occupant

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★½

  • The Decline

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★★½

  • Emma.

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Lost Girls

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ½

  • Airplane Mode

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Cats

    ★★★