• The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

  • Encanto

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Squid Game

  • The Guilty

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • Candyman

  • The Secret Diary of an Exchange Student

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Fear Street: 1666

  • Jolt

  • Gunpowder Milkshake

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

  • Till Death

  • Fear Street: 1994

  • The Tomorrow War

  • Luca

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Nineteen on Fire

  • F9

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • Wrath of Man

  • Mare of Easttown

  • North Hollywood

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

  • Flashback

  • We Are Who We Are

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Monday

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The Broken Hearts Gallery

  • Honest Thief

    ½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ★½

  • Work It

    ★★

  • Greenland

    ★½

  • Summerland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Here Are the Young Men