• Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Mae West: Dirty Blonde

    ★★★★

  • Quiz

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Moffie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Saint Frances

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Derren Brown: Sacrifice

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Purl

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★½

  • Chris Fleming: Showpig

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

    ★★★★½