Xitiz has logged 18 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
300

300

2006
×
★★
Edit this entry  
18
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Coward

The Coward

1965
×
★★★
Edit this entry  
12
Room at the Top

Room at the Top

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Bill Burr: One Night Stand

Bill Burr: One Night Stand

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★½
Edit this entry  
08
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★½
Edit this entry  
06
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Baggio: The Divine Ponytail

Baggio: The Divine Ponytail

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Consequences of Love

The Consequences of Love

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
The End of the Affair

The End of the Affair

1999
×
★½
Edit this entry  
03
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★★★
Edit this entry