ximena has logged 13 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★½
Edit this entry  
13
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
10
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
Edit this entry  
03
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry