HeavenSentbutHellRaised87 has logged 46 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Trophy Heads

Trophy Heads

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pet Shop

Pet Shop

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knuckleball

Knuckleball

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
D-Railed

D-Railed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fare

The Fare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parents

Parents

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Project: Metalbeast

Project: Metalbeast

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Extracurricular

Extracurricular

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lurker

The Lurker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
VFW

VFW

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Letter Day

Red Letter Day

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jexi

Jexi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Videoman

Videoman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Valentine

My Valentine

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Close Calls

Close Calls

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry