Sort by

Inês ☕️ has logged 19 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Capital in the Twenty-First Century

Capital in the Twenty-First Century

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Edit this entry  
17
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
Read the review Edit this entry  
14
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★
Edit this entry  
06
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry