Sort by

Inês ☕️ has logged 18 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
16
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ringu 0

Ringu 0

2000
×
★★
Edit this entry  
01
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★★
Edit this entry