Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★½
Edit this entry  
21
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
High Society

High Society

2017
×
★★
Edit this entry  
16
I'm Not Ready for Christmas

I'm Not Ready for Christmas

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Making Unorthodox

Making Unorthodox

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Little Mermaid Live!

The Little Mermaid Live!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jenny's Wedding

Jenny's Wedding

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fasten Your Seatbelts

Fasten Your Seatbelts

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ai Weiwei: Never Sorry

Ai Weiwei: Never Sorry

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mapplethorpe: Look at the Pictures

Mapplethorpe: Look at the Pictures

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Do You See Me?

Do You See Me?

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Opposites Attract

Opposites Attract

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Those People

Those People

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Odd Life of Timothy Green

The Odd Life of Timothy Green

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Girl Friday

Girl Friday

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Cursed

Cursed

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Christmas in Boston

Christmas in Boston

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bob the Butler

Bob the Butler

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Heart and Souls

Heart and Souls

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry