• Holidate

    ★★★½

  • Making Unorthodox

    ★★★★

  • The Little Mermaid Live!

    ★★★½

  • Sitara: Let Girls Dream

    ★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★½

  • When We First Met

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • High Society

    ★★

  • #realityhigh

    ★★

  • Tulip Fever

    ★★

  • The Outcasts

    ★★★

  • Ghost in the Shell

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Discovery

  • Handsome Devil

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Mapplethorpe: Look at the Pictures

    ★★★

  • Point Break

    ★★★★½

  • I'm Not Ready for Christmas

    ★★★

  • Opposites Attract

    ★★½

  • Naomi and Ely's No Kiss List

    ★★★

  • Sunset Song

  • The Danish Girl

    ★★★½

  • A Walk in the Woods

    ★★★

  • Jenny's Wedding

    ★★★

  • Descendants

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Those People

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Age of Adaline

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • The DUFF

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • A Wish Come True

    ★★★

  • Do You See Me?

    ★★★½

  • The Bélier Family

    ★★★★

  • Suite Française

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Lucy

    ★★★★

  • The Salt of the Earth

    ★★★½

  • Advanced Style

    ★★★½

  • The Way He Looks

    ★★★★

  • Fasten Your Seatbelts

    ★★★★

  • Vampire Academy

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★★

  • The Family

    ★★★

  • The Mortal Instruments: City of Bones

    ★★★

  • The Bling Ring

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • White as Milk, Red as Blood

    ★★★

  • Outing - Engaged by Mistake

    ★★★

  • Jack the Giant Slayer

    ★★★★

  • A Mother's Nightmare

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Girl Most Likely

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★★

  • The Odd Life of Timothy Green

    ★★½

  • Ruby Sparks

    ★★★★

  • Brave

    ★★★½

  • What to Expect When You're Expecting

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★½

  • Struck by Lightning

    ★★★½

  • Mirror Mirror

    ★★★½

  • Ai Weiwei: Never Sorry

    ★★½

  • Liberal Arts

    ★★★★½

  • New Year's Eve

    ★★½

  • Puss in Boots

    ★★★½

  • Footloose

    ★★★