• Kate

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Aftermath

    ★½

  • Beckett

    ★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Blood Red Sky

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • False Positive

    ★½

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Separation

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Blood Moon

    ★★

  • Gaia

  • Tentacles

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Flinch

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Fatale

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Teacher

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

  • Psycho Goreman

  • Rebecca

    ★★

  • I'm Your Woman

  • Nocturne

    ★★

  • French Exit

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Old Ways

    ★★

  • Freaky

    ★★★

  • Books of Blood

  • Death of Me

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Paramedic

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Honest Thief

    ★★½

  • Antebellum

    ★★

  • Stalker

    ★★½

  • Dark Stories

  • Come True

  • The Paper Tigers

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bleed With Me

  • Hard Kill

    ½

  • Tenet

    ★★½

  • Emperor

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • She Dies Tomorrow

  • Host

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Current Occupant

    ★★½