Matthew has logged 14 entries for films during August 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rabies

Rabies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blitz

Blitz

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Horrible Way to Die

A Horrible Way to Die

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Antiviral

Antiviral

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★
Read the review Edit this entry