Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★½
Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
Monster House

Monster House

2006
×
Read prior review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
Edit this entry  
07
FRED: The Movie

FRED: The Movie

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Hunter x Hunter: Phantom Rouge

Hunter x Hunter: Phantom Rouge

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
Edit this entry  
25
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
Edit this entry  
25
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Twins

The Twins

2021
×
Edit this entry  
23
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Duel

The Duel

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Revengers

Tokyo Revengers

2021
×
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Robot: Decoded

Mr. Robot: Decoded

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry