• Soul

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Uncut Gems

  • First Man

  • Private Life

  • The Post

    ★½

  • All the Money in the World

    ★★½

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • All Eyez on Me

    ★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Square

    ★★★½

  • Okja

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Alien: Covenant

    ★★

  • The Circle

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Power Rangers

    ½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Table 19

    ½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★½

  • Get Out

    ★½

  • The Nile Hilton Incident

    ★★

  • The Big Sick

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Silence

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • Jackie

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★

  • Paterson

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

  • Manchester by the Sea

  • Captain Fantastic

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Joy

    ★★★½

  • Demolition

    ★★★½

  • Climbing to Spring

  • Two Days, One Night

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • Enemy

    ★★

  • Don Jon

    ★★★

  • The Wolverine

    ★★

  • Pacific Rim

    ★½

  • Like Father, Like Son

    ★★

  • Warm Bodies

    ★½

  • Before Midnight

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Lawless

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

  • Brave

    ★★★½

  • Prometheus

  • The Avengers

    ★★★½