• Enough Said

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Time Without Pity

    ★★★½

  • Carlito's Way

    ★★★★½

  • Noises Off...

    ★★★★½

  • Sneakers

    ★★★

  • In the Cut

    ★★★½

  • Lola

    ★★★½

  • Scrooge

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • The Matrix Revolutions

  • The Matrix Reloaded

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • The Emperor's Naked Army Marches On

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Remember the Night

    ★★★½

  • The Bishop's Wife

    ★★½

  • Blackadder's Christmas Carol

    ★★★½