Wisdom has logged 48 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Let It Shine

Let It Shine

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry