• Spider-Man: No Way Home

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Pirates

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Twins

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Applying Pressure: The Off-Season Documentary

    ★★★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Horimiya

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Plumber

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★★