Sort by

Wilson Smith has logged 21 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Godzilla vs. Mechagodzilla II

Godzilla vs. Mechagodzilla II

1993
×
★★★
Edit this entry  
26
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla vs. Mothra

Godzilla vs. Mothra

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Buck Alamo

Buck Alamo

2020
×
Edit this entry  
17
Pixels

Pixels

2015
×
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★
Edit this entry  
13
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★½
Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★★
Edit this entry