wilson has logged 298 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
28 Up

28 Up

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rain

Rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
21 Up

21 Up

1977
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
GUO4

GUO4

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
7 Plus Seven

7 Plus Seven

1970
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Truth

The Truth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seven Up!

Seven Up!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
We Are Little Zombies

We Are Little Zombies

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maiden

Maiden

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cunningham

Cunningham

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Promare

Promare

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shadows

Shadows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brothers

Brothers

2015
×
Edit this entry  
12
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
15 Minutes at 400 Degrees

15 Minutes at 400 Degrees

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shakti

Shakti

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★½
Edit this entry